KWPN.nl

Hét platform voor de Nederlandse sportpaardenfokkerij

WK Jonge Springpaarden

Ieder jaar in september vindt in het Belgische Lanaken het Wereldkampioenschap voor jonge springpaarden plaats. De beste jonge springpaarden strijden hier om de hoogste eer in drie leeftijdscategorieën: de vijf-, zes- en zevenjarigen. Het door het WBFSH (World Breeding Federation for Sport Horses) uitgeschreven kampioenschap is ook een strijd tussen de diverse stamboeken. Per leeftijdscategorie vaardigt Nederland negen KWPN-paarden af. Dit zijn de beste paarden uit de eerder in het jaar tijdens de KWPN Kampioenschappen verreden Isah Cup (voorheen VION-Cup), oftewel het kampioenschap voor jonge springpaarden.

KWPN-medaillewinnaars WK Jonge Springpaarden

2016

  • Brons zevenjarigen
    Everest, 2e-bez. PROK (Carambole uit Zarina stb-ext pref PROK v.Indoctro, fokker Henstra & Henstra uit Drogeham) met Luc Steeghs
  • Zilver zesjarigen
    Fernando V, vb (Zapatero VDL uit Victorine ster v.Larino, fokker R. Vrieling uit Coevorden) met Julian de Boer
  • Goud vijfjarigen
    Garant, vb (Warrant uit C’est la Vie elite IBOP-spr v.Verdi, fokker gebr. Bosch uit Luttenberg) met Willem Greve

2015

  • Brons vijfjarigen
    Formidable, vb (Carambole uit Rebecca II ster prest v.Calvados, fokker H. Zagers uit Koekange) met Willem Greve (NED)
  • Goud zesjarigen
    Earley, vb (Harley VDL uit Zardenta PROK van Indorado, fokker M. van Kollenburg uit Best) met Maikel van Mierlo (NED)
  • Zilver zesjarigen
    Ellavar X, vb sport-spr (Calvaro Z uit onbekende moeder v.Clearway, fokker Fuller Springs Farm uit Leeds) met Marlon Modolo Zanotelli (BRA)

2014

  • Goud vijfjarigen:
    Earley 
    (Harley VDL uit Zardenta PROK van Indorado, fokker M. van Kollenburg uit Best) met Maikel van Mierlo (NED)
  • Brons zesjarigen:
    Dacantos
    (Up to Date uit Cassima van Cassini I, fokker H.L.M. van den Broek uit Sevenum) met Patrick Lemmen

2013

  • Zilver vijfjarigen:
    Castlefield Denver
    (Quasimodo Z uit Gera keur pref prest van Ulft, fokker C. Pluim uit Harskamp) met Bertram Allen (IRL)
  • Zilver zesjarigen:
    Calimera, sport-spr
    (Van Gogh uit West Falica ster sport-spr van Perion, fokkers M. Leijser uit Budel en P. Leijser uit Someren) met Marcel Willems (NED)
  • Brons zesjarigen:
    Cidane
    (KWPN-hengst, Heartbreaker uit Larnike keur prest van G.Ramiro Z, fokker G.J.W. Sikes uit Venray) met Kristian Houwen (NED)
  • Zilver zevenjarigen:
    Bacardi VDL
    (KWPN-hengst, Corland uit Supardi elite van Kannan, fokker F. van de Linden uit Haaren) met Jos Lansink (BEL)

2012

  • Brons vijfjarigen:
    Coursy (Carthino Z uit Persey sport-spr v.Guidam, fokker Louis Morsink uit De Lutte) met Gerben Morssink
  • Brons zevenjarigen:
    Argos (Padinus uit Patty v.Concorde, fokker D.J. Wonnink uit Geesteren) met Mathijs van Asten

2010

  • Goud vijfjarigen:
    Always There (Indoctro uit Tennesse elite sport-spr van Voltaire fokker T. & L.  Collins uit Riethoven) met Camila Mazza de Benedicto

2009

  • Brons vijfjarigen:
    Zig Zag (Kojak uit Subalia van Namelus R, fokker B. Derksen uit Steenderen) met Walter Lelie

2008

  • Zilver vijfjarigen:
    Wembley III, ster (Concorde uit Perlita van het Voorhof van Latano, fokker G. van Helvoirt uit Schijndel) met Simon Crippen
  • Goud zesjarigen:
    Vedor (Indoctro uit Maaike van Fedor, fokker J. Heins uit De Schiphorst) met Maaike Bijlsma
  • Goud zevenjarigen:
    Ubalia, sport-spr (Indoctro uit Mabalia NW van Starsky de Brix, fokker J. Heins uit De Schiphorst) met Michael Greeve
  • Zilver zevenjarigen:
    Uceline, sport-spr (Celano uit Paulien sport-spr van Koriander, fokker V.B.M. Wolfkamp uit Mariënheem) met Willem Greve

2007

  • Zilver vijfjarigen:
    Virginia, sport-spr (Oramé uit Ierella keur van Dutchboy, fokker J. Rolleman uit Den Ham) met Mareille Schröder
  • Brons vijfjarigen:
    Society’s Voila, sport-spr (Cantos uit Orbarjolijn elite prest van Lux, fokker N.A. Toonen uit Wijk bij Duurstede) met Anne van Vulpen
  • Zilver zesjarigen:
    Uranus W (Hornet Rose uit Perlina W elite sport-spr van Mr.Blue, fokker W. Ph. Wagelaar uit Oudemolen)  met Hester Klompmaker
  • Brons zesjarigen:
    Ukato (KWPN-goedgekeurd, Stakkato uit Leona van Literat, fokker Gestüt Lewitz uit Steinfeld) met Marco Brinkman
  • Zilver zevenjarigen:
    Carthino Z (KWPN-goedgekeurd, Carthago uit Dakina elite pref prest van Amor, fokker L.G. Morsink uit De Lutte) met Gerben Morsink

2006

  • Zilver zesjarigen:
    Tello (Baloubet du Rouet uit Omari sport-spr van Concorde, fokker A. Verhoeven uit Zwijndrecht) met Alan Waldman

2005

  • Goud zevenjarigen:
    Rob (Concorde uit Lestala S ster van Landwind II B, fokker L. van Diest uit Son) met Mans Buurman
  • Zilver zevenjarigen:
    Richmond Hill (Indoctro uit Gumara keur pref prest van Ahorn, fokker B. Agema uit Noordhorn) met Mans Buurman
  • Brons zevenjarigen:
    Sky High, sport-spr (Garmisch uit Kirsha van Casimir, fokker B. van den Bogert uit Hedel) met Abel Said

2003

  • Goud vijfjarigen:
    Run DMC (Indoctro uit Lieneke van Topas, fokker D. Kajuiter uit Zevenhuizen) met James Paterson Robinson
  • Zilver vijfjarigen:
    Rash R, KWPN-goedgekeurd (Cash uit Zarah van Rebel I Z, fokker Stal Roelofs uit Den Ham) met Marc Dijkstra
  • Zilver zesjarigen:
    Pino (Heartbreaker uit Grafin ster prest van Burggraaf, fokker H.K. Vruwink Berenschot uit Winterswijk Miste) met Mareille Schröder
  • Brons zesjarigen:
    Powerfee (Fedor uit Toverfee prest van Erdball xx, fokker P.L. van der Voort uit Pijnacker) met David Jobertie

2002

  • Goud zevenjarigen:
    No Time, aangewezen (Epilot uit Zonnestraal B ster pref prest van H.Alme Z, fokker B. Steenbeek uit Lunteren) met Peter Geerink
  • Zilver zevenjarigen:
    Natalia, sport-spr (Wolfgang uit Gambit prest van Bonheur, fokker J. Bruggink uit Beilen) met James Paterson Robinson

2001

  • Goud zesjarigen:
    No Time, aangewezen (Epilot uit Zonnestraal B ster pref prest van H.Alme Z, fokker B. Steenbeek uit Lunteren) met Peter Geerink
  • Zilver zesjarigen:
    News (Mity Wind xx uit Dosinie ster van Saluut, fokkers W.A. Hamoen uit Utrecht en Stal van Bortel uit Putten) met Gabriël Coumans

2000

  • Zilver vijfjarigen:
    Natural Dream (Concorde uit It’s a Dream keur van Dreamstreet, fokker onbekend) met Luc Steeghs
  • Goud zesjarigen:
    Maestro, ster (Haarlem uit Evelien ster prest van Cor de la Bryere, foker J. Schepers uit IJsselsteyn) met Mathijs van Asten
  • Zilver zesjarigen:
    VDL Groep Marnix (Farmer uit Ilseanta van Armstrong, fokker E. Kluwer uit Joppe) met Leopold van Asten
  • Brons zevenjarigen:
    Lemato (Voltaire uit Evelien ster prest van Cor de la Bryere, fokker J. Schepers uit IJsselsteyn) met Christian Gozzini

Foto: Dirk Caremans