Bravour wint Wereldbekerwedstrijd Koeweit
Abdulrahman Alrajhi reed zaterdag zijn paard Bravour naar de winst tijdens de wereldbekerwedstrijd in Koeweit.
Abdulrahman Alrajhi en Bravour (Namelus R uit Jantien vb prest sport-spr van Burggraaf, fokker C. van Schipstal uit Mill) gingen er voor in de barrage, waarvoor drie combinaties zich hadden geplaatst. De klok stopte bij 54.11 seconden en daarmee namen ze de winst mee naar huis.
De tweede plaats ging naar Ali Al Khorafi met I (Dantos HBC uit Carolien vb van Veneur, fokker E. Nijenhuis uit Marwijksoord) in een tijd van 56.52 seconden. De derde plaats ging naar Yara Al Hunaidi met Valmira (v.Vagabond de la Pomme). De combinatie moest in de barrage helaas het parcours vrijwillig verlaten.
Nederlandse sportpaarden wereldwijd
Op alle internationale niveaus in de dressuur-, spring- en eventingsport worden er topklasseringen behaald door KWPN-gefokte paarden. Om deze paarden én fokkers onder de aandacht te brengen, worden wekelijks de internationale winnaars in het zonnetje gezet. Voor de springpaarden geldt dit vanaf 1.50m in een CSI3*, de dressuurpaarden worden vanaf Grand Prix-niveau in een CDI3* genoemd en in de eventingsport worden alle winnaars meegenomen. Voor dressuurhengsten geldt een klassering in de top 5 vanaf ZZ-Zwaar-niveau, en voor de springhengsten een klassering in de top 10 vanaf 1.50m en in de eventingsport worden alle KWPN-hengsten meegenomen. Benieuwd naar de top 10-resultaten van KWPN-paarden in de sport? Bekijk dan het sportieve overzicht van de afgelopen tien dagen.
Overzicht winnaars internationale wedstrijden
Koeweit (KUW) CSI3*-W
Paard: Bravour (Namelus R uit Jantien vb prest sport-spr van Burggraaf, fokker C. van Schipstal uit Mill)
Ruiter/amazone: Abdulrahman Alrajhi (KSA)
Rubriek: 1.50m wereldbekerwedstrijd (4 januari)