Anemone Horse Trucks garandeert veiligheid en comfort
Al twintig jaar verzorgt Anemone Horse Trucks het vervoer voor familie Van Manen. Marcel en Tamara van Manen zijn gespecialiseerd in het trainen van jonge paarden en hebben een stevige staat van dienst opgebouwd. Dat sluit precies aan bij het bedrijf dat hen al die jaren al voorziet van het beste paardentransport. Met de Pro Safety-inrichting zijn Marcel en Tamara er zeker van dat het de paarden aan niets ontbreekt onderweg.
Anemone Horse Trucks specialiseert zich al bijna dertig jaar in paardenwagens en is het adres voor zowel aankoop, lease als onderhoud. De vrachtwagens en trailers kunnen volledig op maat geleverd worden en een ander bijkomend voordeel is dat er gekozen kan worden voor een totaalpakket. Dan wordt niet alleen het vervoer naar wens geleverd, maar ook de reclame-bestickering, wordt er indien nodig voor vervangend vervoer gezorgd en kan de wagen iedere paar jaar vervangen worden.
Veiligheid boven alles
Stefan van Kooten is blij met een trouwe klant als MT-Stables uit Kootwijkerbroek. “Marcel en Tamara zijn heel goed in wat ze doen en stellen hoge eisen. Het transporteren van de paarden is een belangrijk onderdeel van hun dagelijkse werkzaamheden en uiteraard willen ze dat dit zo veilig en comfortabel mogelijk gedaan kan worden. Er gaat volgens mij geen dag voorbij dat hun tweepaardswagen stilstaat. Omdat zij zijn gespecialiseerd in het trainen van jonge paarden en hengsten, is het extra belangrijk dat de paarden zich nergens kunnen bezeren tijdens het transport. De jonge paarden en veulens hebben immers nog maar weinig ervaring met reizen en goede ervaringen nemen ze de rest van hun leven mee. Marcel en Tamara hebben gekozen voor een tweepaardswagen met MTM-opbouw en een bijpassende trailer van MTM.” Hierin worden niet alleen de jonge paarden vervoerd, maar ook de merries met veulens. “Het is super veilig doordat alles opgebouwd is met RVS en er geen scherpe onderdelen aanwezig zijn. Het tussenschot kan zowel naar de zijkant geschoven worden, als naar de kant van de klep. In geval van die laatste optie, is de wagen één grote box en hoef je er ook niet bang voor te zijn dat er een paard of veulen uit kan springen wanneer je de klep opendoet. Voor Marcel en Tamara hebben we de wagen uitgevoerd met een volledige antislip rubberen vloer en een zijboom met rubberen flap. Dankzij zo’n zijboom heb je bij het opladen gelijk aanleuning aan één kant. Dezelfde opbouw is gekozen voor hun trailer, waardoor ze vier paarden veilig kunnen vervoeren.”
Pro Safety-inrichting
Aangezien familie Van Manen heeft gekozen voor de totaalservice van Anemone Horse Trucks, zijn ze er altijd zeker van veilig de weg op te kunnen. “Voor ons is het ook interessant om hun ervaringen te horen, hoe bepaalde extra’s in de praktijk bevallen en of er eventueel nog verbeteringen mogelijk zijn. Iedere paar jaar ruilen we hun vervoer in voor nieuwe modellen en zo zijn we altijd op de hoogte van de ervaringen van klanten die veelvuldig gebruik maken van ons vervoer. En daardoor hebben zij altijd het beste vervoer, voorzien van de laatste noviteiten”, legt Stefan van Kooten uit. “Bij de tweepaardswagens is het heel makkelijk om in je eentje te laden en te lossen, en is er alles aan gedaan om de ervaring van de paarden zo prettig mogelijk te maken. De opbouw is degelijk, er zijn weinig trillingen en door de Pro Safety-inrichting is het bij uitstek geschikt voor onervaren paarden.” Inmiddels wordt zo’n 95 procent van de door Anemone Horse Trucks verkochte transportmiddelen van deze interieuropbouw voorzien. “Deze inrichting voeren we ook uit in wagens van andere producenten, zoals STX. Iedere paardenliefhebber wil het beste voor zijn paarden en deze inrichting voldoet aan alle eisen voor wat betreft veiligheid en comfort.” Zo wordt er geen gebruik gemaakt van een borststang, waar paarden overheen of onderdoor kunnen proberen te komen met alle gevolgen van dien. Het gemakkelijk schuifbare tussenschot geeft meerdere mogelijkheden en kan, zoals in het geval van de MT-Stables, uitgevoerd worden met een hengstenschot. Daardoor kunnen de paarden onderweg niet in contact komen met elkaar.
Vervoer in stijl
Tijd om de tevreden klant zelf aan het woord te laten. “Net als dat wij zelf met onze stal en paarden doen, gaat Anemone ook altijd voor het beste. Daar hebben we elkaar echt in gevonden en hun service is uitstekend. We zijn heel tevreden over onze tweepaardswagen en trailer. De MTM-opbouw is naar mijn mening de beste die er is, en ze hebben bij Anemone de wagen en trailer precies gemaakt zoals wij hem willen”, vertelt Marcel van Manen. “Zoals Stefan al vertelde, hebben we ervoor gekozen om alles in het rubber te laten uitvoeren en hebben de wagen en trailer beide de Pro Safety-inrichting. Daarnaast hebben we een dubbele cabine, omdat we vaak met meerdere mensen op pad gaan, en hebben we gekozen voor extra luchtvering om het comfort voor de paarden te vergroten. Onze trailer heeft een inschuifbare laadklep en we hebben zowel voor als achter een hengstenuitvoering, zodat we onderweg nooit voor verrassingen komen te staan. Veiligheid en comfort staan voorop maar het oog wil ook wat, dus we hebben voor een fancy uitvoering gekozen: met zwarte velgen, sidebar en bullbar. We maken met onze tweepaardswagen aanzienlijk meer kilometers dan met onze gewone auto, dus dan doen we dat wel graag geheel in stijl”, aldus Marcel van Manen.
Tekst: Jenneke Smit
Foto: Jessica Pijlman