Tim Lips met Bayro sterk tijdens Coral Estate Horse Trials
De Coral Estate Horse Trials zijn in volle gang, onder uitstekende weersomstandigheden. Inmiddels heeft Tim Lips met Bayro twee onderdelen van de CIC3* afgerond en staat na een sterke dressuurproef en een koelbloedig gereden springronde bovenaan in het klassement. Bayro (Casantos uit Vanya van Corland, fokker H.W.J. van den Bosch uit Best) heeft inmiddels net als zijn ruiter een indrukwekkende staat van dienst. Zijn talent komt niet uit de lucht vallen, want de schimmelruin maakte tijdens VSN Eventing 2011 ook al veel indruk. Tim rijdt de wedstrijd met Bayro als voorbereiding op Luhmühlen Eventing, in Duitsland over enkele weken.
Met zijn andere troef Vakarlos (Indoctro uit Radolca Karla v. Ahorn, fokker A. Beuving-Steenbergen uit Odoorn) liet Tim wat punten liggen in de dressuur, maar door een messcherpe rit in het springen, waarin hij eerste werd, klom hij in het algemeen klassement omhoog naar de tiende plaats. Nog steeds een verdienstelijke uitgangspositie. Morgen moet Tim zich met beide paarden opnieuw bewijzen in de cross-country. In de CIC2* is het niet minder spannend. Hier bezet Anouk van Gerven met Carea Fortuna (Colandro I uit Varea Fortuna stb PROK van Indoctro, fokker J. Oude Elberink uit Uden) na twee onderdelen de tweede plaats. Deze donkerbruine merrie werd in 2012 tweede tijdens de VSN-Cup. Ook dit duo rijdt morgen in de cross-country als afsluitend onderdeel.
Naast de verschillende CCI- en CIC-wedstrijden wordt er in Renswoude ook gestreden om de NK-titels voor Junioren en Young Riders. Hierin gaf tijdens de dressuurproeven een aantal KWPN-ers al hun visitekaartje af. Zo staat Young Rider, Aliene Ruyter met een score van 64.90 nu bovenaan met haar Bomba (Verdi uit Orsina II stb v.Calvados, fokkers J. ten Arve en R. Mulder-ten Arve uit Ruurlo). Deze combinatie wordt op de hielen gezeten door Janneke Boonzaaijer, die met haar Campbelle WS (Van Gogh uit Ustannie ster v.Indoctro, fokker Comb. Van Wering/Schuiling uit Ekehaar) een thuiswedstrijd heeft. Bij de Junioren gaat na het onderdeel dressuur Bjinse Venderbosch aan kop met Lord Mayor.
GJ voor KWPN
Overname zonder bronvermelding niet toegestaan
