Jumping Amsterdam: Willem Greve en Grandorado TN N.O.P. helemaal back in business
Door een blessure stond Grandorado TN N.O.P. een periode langs de kant, maar op Jumping Amsterdam bewees de hengst dat hij weer helemaal back in business is. Met Willem Greve won Grandorado met een sublieme barrage de Harry Wouters van den Oudenweijer Prijs. In de vijfsterren-rubriek over 1.50m gaf Greve met een foutloze ronde in exact 34 seconden zijn zes concurrenten het nakijken.
In december sprong Grandorado (Eldorado van de Zeshoek uit Charmieque elite prest EPTM-spr IBOP-spr sport-spr PROK van Carolus II, fokkers M. Rietberg en D.J. Verhoeven uit Holten) een paar 1.35m-proeven in Deurne en eerder deze maand liep hij in Lier een stel 1.40m-parcoursen. Op Jumping Amsterdam sprong hij vrijdag foutloos in de 1.40m, zaterdag nul in de 1.45m en sprong in de 1.50m van vandaag weer als vanouds gemakkelijk naar de overwinning. Met 34 seconden op de teller nam Greve als laatste starter de leiding van Olivier Philippaerts en Precious Dwerse Hagen (v.Cornet Obolensky) over. De Belg was één van de twee foutloze barragekandidaten, maar was met 34,37 niet snel genoeg om te winnen.
‘Het gaat om de opbouw’
Laatste starter Willem Greve vroeg niet het laatste van Grandorado TN, die na een blessure weer in opbouw is richting de top van de sport. Maar de zoon van Eldorado heeft een grote galopsprong en maakte met speels gemak het verschil in de laatste lange lijn: 0 in 34 seconde, 0.37 seconde sneller dan Olivier Philippaerts.
‘Derde worden was ook goed geweest’
“Ik reed helemaal niet hard”, aldus Willem Greve na afloop van de prijsuitreiking. “Als ik derde was geworden was het mij ook goed geweest. Het gaat nu om de opbouw van Grandorado en Amsterdam is weer zijn eerste vijfsterrenconcours. Hij springt en voelt als vanouds, dat is het belangrijkste. Maar hij maakt zulke grote stappen in die laatste lijn, dat liep zo makkelijk op 8 galopsprongen, dat ik ‘m nog won ook.”
Schuttert derde
Frank Schuttert en Gream (Verdi uit Dolce Vita vb van Ultimo, fokker A.P. van Dijck uit Zeeland) werden derde. Schuttert en de dertienjarige KWPN’er zetten de snelste tijd (32,78) neer, maar kregen een balk en moesten daarmee genoegen nemen met het derde prijzengeld.
Nederlandse sportpaarden wereldwijd
Op alle internationale niveaus in de dressuur-, spring- en eventingsport worden er topklasseringen behaald door KWPN-gefokte paarden. Om deze paarden én fokkers onder de aandacht te brengen, worden wekelijks de internationale winnaars in het zonnetje gezet. Voor de springpaarden geldt dit vanaf 1.50m in een CSI3*, de dressuurpaarden worden vanaf Grand Prix-niveau in een CDI3* genoemd en in de eventingsport worden alle winnaars meegenomen. Voor dressuurhengsten geldt dit vanaf ZZ-Zwaar-niveau, de springhengsten vanaf 1.50m en in de eventingsport worden alle KWPN-hengsten meegenomen. Benieuwd naar de top 10-resultaten van KWPN-paarden in de sport? Bekijk dan het sportieve overzicht van de afgelopen tien dagen.
Overzicht winnaars internationale wedstrijden
Amsterdam (NED) CSI5*-W
Paard: Grandorado TN N.O.P. (Eldorado van de Zeshoek uit Charmieque elite prest EPTM-spr IBOP-spr sport-spr PROK van Carolus II, fokkers M. Rietberg en D.J. Verhoeven uit Holten)
Ruiter/amazone: Willem Greve (NED)
Rubriek: 1.50m table A met barrage (28 januari)
Doha, Al Shaqab (QAT) CSI5*
Paard: Alamo (Ukato uit Mariona ster prest sport-spr van Equador, fokker D. Nanning uit Dalfsen)
Ruiter/amazone: Abdullah Alsharbatly (KSA)
Rubriek: 1.60m Grand Prix (27 januari)
Paard: I.Amelusina R 51 (Dexter R uit B.Amelusina R22 elite prest EPTM-spr PROK van Chin Chin, fokker Stal Roelofs uit Den Ham)
Ruiter/amazone: Simon Delestre (FRA)
Rubriek: 1.50m direct op tijd (27 januari)
Sharjah (UAE) CSIO4*
Paard: Kanturo BH (Canturano uit An Affair to Remember Z ster PROK van Arko III, fokker Black Horses B.V. uit Sliedrecht)
Ruiter/amazone: Sophie Hinners (GER)
Rubriek: 1.50m table A met barrage (27 januari)
Bron: Horses, bew. KWPN
Foto Grandorado TN N.O.P.: Dirk Caremans
