Evert naar GP-winst in Chard
Robert Whitaker heeft met Evert de Grand Prix van Chard over 1.55m op zijn naam geschreven.
Zestien combinaties plaatsten zich zondag voor de barrage en zeven van hen hielden ook hierin de nul vast. Robert Whitaker snelde met Evert (Amadeus uit Annabel vb van Indoctro, fokker Stal Michiel Brusse uit Uffelte) naar het allersnelste resultaat van 32.74 seconden en pakte zo 18.744 euro.
Hij werd op de hielden gezeten door zijn neef William Whitaker met Chacco's Lando (v.Chacco-Bleu) en Joseph Trunkfield met Grennanstown Sarco Lux Hill (v.Shannondale Sarco St Ghyvanu), die dankzij hun vlotte nulrondes respectievelijk tweede en derde werden. Daarmee was het een compleet Brits podium.
Nederlandse sportpaarden wereldwijd
Op alle internationale niveaus in de dressuur-, spring- en eventingsport worden er topklasseringen behaald door KWPN-gefokte paarden. Om deze paarden én fokkers onder de aandacht te brengen, worden wekelijks de internationale winnaars in het zonnetje gezet. Voor de springpaarden geldt dit vanaf 1.50m in een CSI3*, de dressuurpaarden worden vanaf Grand Prix-niveau in een CDI3* genoemd en in de eventingsport worden alle winnaars meegenomen. Voor dressuurhengsten geldt een klassering in de top 5 vanaf ZZ-Zwaar-niveau, en voor de springhengsten een klassering in de top 10 vanaf 1.50m en in de eventingsport worden alle KWPN-hengsten meegenomen. Benieuwd naar de top 10-resultaten van KWPN-paarden in de sport? Bekijk dan het sportieve overzicht van de afgelopen tien dagen.
Overzicht winnaars internationale wedstrijden
Chard (GBR) CSI3*
Paard: Evert (Amadeus uit Annabel vb van Indoctro, fokker Stal Michiel Brusse uit Uffelte)
Ruiter/amazone: Robert Whitaker (GBR)
Rubriek: 1.55m Grand Prix (21 juli)
Overzicht successen KWPN-hengsten in de sport
Chard (GBR) CSI3*
Paard: Key West (Tangelo van de Zuuthoeve uit Zanory T keur prest van Phin Phin, fokker R. Bril uit Westendorp)
Ruiter/amazone: Ronnie Jones (GBR)
Rubriek: 6e 1.50m direct op tijd (19 juli)
Bron: KWPN
Foto Evert: Dirk Caremans
