SK Lunteren: tien merries doorverwezen naar CK
Vanavond vond bij Manege De Nieuwe Heuvel in Lunteren onder ideale weersomstandigheden en onder ook goede publieke belangstelling de stamboekkeuring Regio Tuigpaard Oost plaats. Er verschenen in totaal dertien merries voor de jury alsmede twee merries die voor de tweede keer de alternatieve IBOP aflegden.
De jury werd gevormd door inspecteur tuigpaarden Viggon van Beest, Berend Huisman en Henk Lassche die de driejarige veulenboekmerries van een toelichting voorzag. Er kwamen elf driejarige veulenboekmerries voor de jury. Tien werden in het stamboek ingeschreven, acht werden er uitgenodigd voor de CK die op 23 juli ook in Lunteren plaats vindt. Het achttal doorverwezen merries zijn vier dochters van Macho, één van Dylano, één van Hertog Jan, één van Cizandro en een dochter van Icellie. Van één merrie werd de beoordeling gestaakt. De enige Reg. B. merrie, een driejarige dochter van Kanjer, ging van. Reg. B naar Reg. A, werd stamboekwaardig bevonden en werd uitgenodigd voor de CK. Om in het stamboek te worden opgenomen en eventueel voor ster of een hoger predicaat in aanmerking te komen moet de merrie nog wel eerst voldoen aan de sporteis. Door naar de CK mag ook de enige aangeboden vierjarige stamboekmerrie, een dochter van Innovatief.
Wisselende kwaliteit
Viggon van Beest licht toe dat de kwaliteit van de merries wisselend was te noemen zowel qua exterieur als qua beweging. Viggon: "We moesten ook nog aleens een bemerking maken op de bovenlijn die sterker aangesloten of mooier bespierd mocht zijn. En zoals we ook op eerdere stamboekkeuringen vermeld hebben hopen wij dat enkele van deze doorverwezen merries zich op de CK nog wat overtuigender laten zien." De meest opvallende merrie vandaag was Scarlett van de Koerberg (Macho uit Nicolette ster van Fantijn) van fokkker F. Haak-Boot uit Epe. Viggon. "Deze merrie is een goed ontwikkelde tuigtypische merrie met sterke verbindingen en ze beschikt over een sterke manier van bewegen met takt en balans."
Een van de twee
Van de twee merries die opgingen voor hun IBOP slaagde er één. Dat was Ruby Roos (stb. van Cizandro uit Edelroos elite pref sport van Vaandrager HBC) waarvan Berry van der Genugten de fokker en eigenaar is en de rijder was. Zij scoorde 76,5 punten. Zij heeft een uitnodiging voor CK Houten op zak en dus ook een voldoende IBOP predicaat.
DB voor KWPN
