McMary met weergaloze score naar winst in halve finale Pavo Cup
Tijdens de KWPN Kampioenschappen in Ermelo werd vandaag de halve finale van de Pavo Cup verreden. Al vroeg op de dag zette de McLaren-dochter McMary een score neer die niemand meer kon evenaren. Onder Phoebe Peters liep de spectaculaire merrie naar 91,4 punten, goed voor een overtuigende zege.
Alex van Silfhout en Joyce Heuitink beoordeelden vandaag een grote groep van 57 vierjarige paarden. “We hebben in de breedte heel veel goede paarden gezien”, licht Alex toe. “De kopgroep bevat complete paarden met drie goede basisgangen, die van nature veel zelfhouding hebben en met gemak, zonder druk of dwang door de baan lopen. De nadruk ligt steeds meer op harmonie en dat hebben we vandaag ook zwaar mee laten wegen. Het was een grote groep, maar ik denk dat we de juiste paarden hebben kunnen selecteren voor de finale.”
Elastische McMary
McMary (McLaren uit Artistic van Ampère, fokker Dennis Schurink uit Groenlo en Jeroen Slot uit Haaksbergen) overtuigde al in de voorselecties en deed dat in deze finale opnieuw. De merrie behaalde geen enkel cijfer onder de 9, met een 9,5 voor de draf als hoogtepunt. “Dit is een heel mooie merrie die met een rustige, lichte aanleuning door de baan ging. Ze beweegt heel elastisch met veel souplesse. Deze merrie beschikt over veel ruimte, afdruk en atletisch vermogen. Ze is compleet en het is een lust om naar dit paard te kijken.”
Final Dream
Met 86,2 punten volgt Fontaine TN-zoon Final Dream (uit Kenna NL ster van Johnson, fokker Team Nijhof uit Geesteren en A.J.G. Flierman uit Ruurlo) op de tweede plek. Deze hengst werd voorgesteld door Diederik van Silfhout, dus trad Alex terug bij deze beoordeling van deze combinatie. “Dit is een heel indrukwekkend paard met veel uitstraling en drie goede, stabiele basisgangen. Hij mag nog iets meer kracht gaan ontwikkelen, maar het is ook een groot paard.”
Complete merrie
Ook Jesslin Vinkesteijn gaat met Roseville (Blue Hors Monte Carlo TC uit Verava elite pref prest IBOP-dres sport-dres PROK van Negro, fokker C. van Etten uit Zundert) met goede kaarten richting de finale op zaterdag. Deze merrie kreeg 85,4 punten. “Dit is eveneens een heel compleet paard met drie goede basisgangen. Ze beschikt over veel atletisch vermogen en het is zeker een paard voor de toekomst.”
Goede galop
Twee opvallend goed galopperende paarden maken de top vijf compleet. Vierde werd Rock-session (Fürst Dior uit Unassion elite pref prest D-OC van Krack C, fokker Fam. Van der Oord uit Schoorl), die onder Astrid Langeberg ook voor een 9 draafde en 85,2 punten kreeg. Datzelfde puntentotaal was er voor Alvaro Rodriquez Siscar en Secret-zoon Redbull VDP (uit Gucci VDP elite sport-dres PROK D-OC van Apache, fokker A. en A.J. van de Pol uit Bathmen). De ex aequo-regeling verwees hen naar de vijfde plek in deze halve finale. De beste twintig vierjarige paarden mogen zich opmaken voor de finale op zaterdag.
Foto: Jacob Melissen
MvE voor KWPN
