WK Tweespannen: Martin Hölle bouwt voorsprong verder uit
Martin Hölle is op dreef. Nadat hij gisteren een wereldrecord behaalde in de dressuur, won hij vandaag met zijn KWPN-paarden ook het tweede onderdeel, de marathon. De twaalfde plaats in de marathon was voor Jacob Arnold goed genoeg om op te schuiven naar de tweede plaats en Stan van Eijk klom met zijn achttiende plaats vandaag van de vijfde naar de derde plaats in het tussenklassement.
De top drie tot en met negen staat dicht bij elkaar voor de vaardigheid morgen. 145.83. Marcell Dani (HUN) staat op de negende plaats en staat daarmee zes strafpunten achter Stan. Dat zijn twee ballen in de vaardigheid. Tara Wilkinson staat vierde, de vijfde plaats is voor Anna Sandmann (GER), zesde staat Roger Campbell (GBR), de zevende plaats is voor Gabriele Grasso (ITA) en de achtste plaats voor Bruno Meier (SUI)
"Ik was vandaag gespannen tot en met de laatste deelnemer", laat Martin Hölle weten. "Jacob Arnold stond tweede en reed als allerlaatst. Ik wist dat ik een goede marathon had gereden, maar je weet natuurlijk niet wat de concurrentie later nog doet. Maar ik ben super blij en trots!" Pech voor David Hötch en Franck Grimonprez Voor Franck Grimonprez (FRA) zat het niet mee vandaag. Hij stond tweede na de dressuur en was super goed onderweg in de marathon tot hindernis acht, de allerlaatste. Hij was onderweg naar de finish maar was de F-poort vergeten. Hij draaide om, zocht de F-poort, kon die niet goed vinden en ging toen om. Ook David Hötch (AUT) reed een goede dressuurproef. Hij stond voor aanvang van de marathon vandaag achtste, maar in hindernis twee kwam zijn linkerpaard over de dissel. Hij moest daardoor uitspannen en kon daarna niet meer verder.
Ontzettend fit
Doordat Franck Grimonprez vandaag uitviel én Stan elke hindernis sneller werd, schoof Stan in het eindklassement op van de vijfde naar de derde plaats. Stan begon in de eerste hindernis met een 65e tijd. “Mijn paarden waren ontzettend fit! In hindernis 1 waren ze heel gretig. Ik wilde insturen naar links en toen draaiden ze iets te scherp naar links. Toen liet ik ze losser en wilden ze naar rechts dus toen moest ik opnieuw insturen naar links. Dat was wat rommelig, maar elke hindernis werden ze beter.”
“Wat dat betreft zijn mijn paarden gemaakt voor zware marathons, dat was het hier niet echt. Die van mij zijn in hun element als het een beetje zwaarder is, als ze moeten ploegen of als het losgereden is. Dat was het hier op het eind wel, maar niet toen ik reed. Ik had niet het gevoel dat ik mijn beste marathon reed. Hindernis 4, 5, 6, 7 en 8 gingen wel super goed. Toen ik de uitslag hoorde en zag wat ik op de super goede marathonspecialisten ‘verloren’ had, was ik super tevreden.
(Bron WK Tweespannen foto Wil Smeets)
